TÜBİTAK Marmara Teknokent

TÜBİTAK Marmara Teknokent;Türkiye’de kurulan ilk teknoparklardan biridir. Henüz ‘’Teknopark’’ kavramı ülkemizde oluşmamışken, TÜBİTAK Marmara Teknokent'in Türkiye Girişimcilik Ekosistemi için faaliyetlerine başlamasının geçmişi, 1992 yılına kadar uzanmaktadır. Ayrıca TÜBİTAK Marmara Teknokent, Türkiye’de Teknoloji Serbest Bölgesi avantajlarına sahip ilk ve tek teknokenttir.

TÜBİTAK Marmara Teknokent’in benzerlerinden ayrılan bir diğer özelliği de benzerlerinin aksine herhangi bir üniversite bünyesinde kurulmamış olmasıdır.

Teknokent, doğrudan ülkenin bilimsel ve teknolojik odağı olan TÜBİTAK'ın %96 ortaklığı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu sorumluluk, TÜBİTAK Marmara Teknokent’in bütün faaliyetlerinde iz bırakmakta ve stratejik hedeflerinde yol gösterici rol oynamaktadır.

 Vizyon

AR-GE faaliyetlerinde; bilim insanlarının inovatif çalışmalarına yön veren, kaliteli bir hizmet anlayışıyla teknolojinin lider teknoparkı olmak.

Misyon
Ülkemizin rekabet gücünü arttırmak için, müşteri odaklılığını benimseyerek ve teknolojik adaptasyona imkan sağlayarak, yerli ve yabancı girişimcilere yönelik, yüksek standartlarda hizmet sunmaktır. 
 
Girişimleriniz İçin Hemen Başlayın Şimdi Kayıt Olun